Реал Мадрид и РБ Лайпциг играят при резултат 1:1 в мач-реванш от

...

Реал Мадрид си поигра с огъня, но достигна 1/4 финал в Шампионска лига

Реал Мадрид и РБ Лайпциг играят при резултат 1:1  в мач-реванш от 1/8-финалите на шампионата Шампионска лига. Всичко най-интересно от срещата на стадион „ Сантиаго Бернабеу “ следим на   Gong.bg.

Винисиус откри резултата в 65-ата минута, само че единствено 3 по-късно Вили Орбан изравни.

Лайпциг стартира доста самоуверено в първите няколко минути. Германският клуб имаше предимство във владението на топката, само че положителните положения липсваха.

В 10-ата минута Бенямин Шешко бе извден с прекрасен пас зад отбраната. Нападателят излезе самичък против вратаря и бе подсилен от Симонс и Опенда. Словенецът обаче приключи самичък и прати топката право в Лунин. След офанзивата последва и сигнал за засада, а при повторенията се видя, че такава имаше.

Две минути по-късно Чуамени центрира към Винисиус, който стреля атрактивно с гърди, само че не откри очертанията.

След четвърт час игра Дани Олмо се освободи с грациозен финт от неприятелски играч и извде Лоис Опенда. Нападателят напредна с топката и шутира диагонално, само че в навън.

Пет минути преди почивката Давид Раум върна топката от аутлинията към Шави Симонс, който стреля с фалцов удар към далечния ъгъл, само че в Андрий Лунин се намеси. От последвалия корнер пристигна и нова опция. Опенда пое топката с гърди и насочи мощен изстрел, който мина на сантиметри от гредата.